•    Vítame vás na stránke našej školy!

Sme dedinská škola rodinného typu. Poskytujeme deťom pocit istoty, bezpečia a rodinnej atmosféry, kde sa všetci navzájom poznáme a kde veľkí chránia a pomáhajú malým.

Napriek tomu, že nemáme telocvičňu, snažíme sa vytvárať deťom prostredie, kde budú radi tráviť nielen čas školského vyučovania, ale okolie školy budú vyhľadávať aj počas svojich voľných chvíľ. V areáli školy sme preto zriadili niekoľko vonkajších atrakcií, kolotoč, hojdačky, preliezky, lezeckú pyramídu, stolnotenisový stôl, altánok, lavičky na oddych...

Vďaka zapojeniu sa do projektu Zelená škola sme po prvom certifikačnom období získali aj právo oficiálne používať logo a názov Zelená škola, pretože sme splnili podmienky stanovené v projekte na tému Zeleň a ochrana prírody. Počas realizácie projektu sme vytvorili bylinkovú záhradku, vyvýšené záhony, hmyzí domček pre opeľovače, pocitový chodník, ale aj miesto pre ohnisko a lavičky. Momentálne sme zapojení v projekte druhé certifikačné obdobie a pracujeme na téme Odpad. Cieľom projektu je zmeniť správanie a myslenie nielen žiakov, ich rodičov, ale aj celej komunity smerom k trvalo udržateľnému životu.

Súčasťou našej školy je aj materská škola a tým sme vytvorili podmienky na jednoduchší prechod detí z MŠ do ZŠ, pretože už pobytom v MŠ spoznávajú prostredie, vyučujúcich a starších žiakov, ktorí ich budú sprevádzať počas 9 rokov na ZŠ.
             VEDENIE ŠKOLY:

Riaditeľka:  PhDr. Monika Blaskovicsová

Zástupkyňa riaditeľky pre ZŠ:  PhDr. Darina Slováková

Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ: Mgr. Klára Blažeková

Vedúca CVČ : Mgr. Ditta Vancelová

Vedúca MZ pre 1.stupeň: Mgr. Ditta Vancelová

Vedúca PK jazykov a humanitných predmetov: Mgr. Ivana Pionteková

Vedúca PK výchovných predmetov: PaedDr. Dana Zajacová

Vedúca PK prírodovedných predmetov: Mgr. Eva Bobčíková

Úradné hodiny:  denne od 08.00 do 14.00 hod.
                   ADMINISTRATÍVA:

PaM a administratíva: Janka Durajová

Hospodársky úsek: Ing. Beáta Streličáková

Kontaktné údaje zodpovednej osoby v zmysle § 44, ods.8 zákona č. 18/2018 Z.z. - Zákon o ochrane osobných údajov

Ing. Tomáš Dopirák

dopirak@osobnyudaj.sk, 02/800 800 80

Bližšie informácie získate na nižšie uvedenom linku:

E-MAIL: zsmsolesna@centrum.sk

KOORDINÁTORI:

Primárna prevencia: PaedDr. Martina Remešová

Environmentálna výchova: Ing. Miroslava Halásová

Výchova k manželstvu a rodičovstvu: Ing. Miroslava Halásová

PORADENSTVO:

Výchovný poradca:  Ing. Miroslava Halásová  (konzultácie - pondelok 09.00-10.00 hod., streda 12.00 - 13.00)

Špeciálny školský pedagóg:  Mgr. Mária Kučerová (konzultácie - pondelok 12.30 - 14.30 hod.)

Samozrejme v prípade potreby je možné uskutočniť konzultácie s poradcami aj mimo týchto konzultačných hodín. Je však potrebné sa individuálne vopred dohodnúť.

Inkluzívny tím - národný projekt "Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov III" :

PaedDr. Martina Remešová - špeciálny školský pedagóg  (konzultácie - streda 12.30 - 13.30 hod.) a  Mgr. Zuzana Jozeková - pedagogický asistent

SPRÁVCOVSTVO  UČEBNÍ:

Koordinátor informatizácie: Mgr. Lucia Mravcová

TECHNIK BOZ, PO:

Mgr. Slavomír Gocál

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ:

Vedúca ZŠS: Alena Korčeková

Kuchárky: Terézia Ramšová , Marta Cisariková

ŠKOLNÍK:

Jaroslav Liščák

UPRATOVAČKY:

Eva Pakošová a Renáta Fučková

VYUČOVACÍ ČAS:

8.00 -   8.45

8.50 -   9.35

13.45-14.30

Budova školy je monitorovaná kamerovým systémom.

PRÁZDNINY:

Jesenné:        27.10.2023-31.10.2023 (nástup do školy 02.11.2023 - štvrtok)

Vianočné:      22.12.2023 - 05.01.2024 (nástup do školy 08.01.2024 - pondelok)

Jarné:            16.02.2024-23.03.2024 (nástup do školy 26.03.2024 - pondelok)

Veľkonočné:  27.03.2024 - 02.04.2024 (nástup do školy 03.04.2024 - streda)

Letné:            28.06.2024-31.08.2024 (nástup do školy 02.09.2024 - pondelok)