Úvod Prevencia šikanovania Zneužívanie dieťaťa Protidrogová prevencia Online profesijné poradenstvo CPPPaP Riziká komunikačných technológii

Linky pomoci deťom

Milí rodičia, ale predovšetkým naši milí žiaci!

V tejto linke Vám chceme podať pomocnú ruku tým, že tu nájdete množstvo informácií o tom, čo robiť, ak sa cítite ohrození, smutní, nechcení... a pritom nemáte odvahu sa niekomu priznať so svojimi pocitmi.

Veríme, že služby tejto linky budete využívať čo najmenej, ale keby predsa, nemajte strach sa zveriť niekomu z dospelých. Ak nenájdete odvahu na rozhovor s rodičmi, alebo príbuznými, je tu ešte škola, ktorá Vám chce pomôcť s riešením Vaších problémov.

Možno viete, že na škole pracuje koordinátor prevencie sociálno-patologických javov. Znie to možno zložito, ale je to pani učiteľka, ktorá je vždy ochotná Vás vypočuť. Pre školský rok 2015/2016 je to pani učiteľka Mgr. Eva Bobčíková.

Pre ťažké chvíle je Vám na škole k dispozícii aj výchovný poradca, ktorý nerieši len otázky prihlášok na stredné školy, ale aj Vaše prípadné vyučovacie problémy, či boľavé srdiečka. Všetkým, ktorí by potrebovali konzultácie s výchovným poradcom oznamujeme, že je k dispozícii vždy:

V STREDU od 13.30 do 14.30 hod.

- p.uč. Ing. Halásová Miroslava

Ak však dáte prednosť niekomu cudziemu z radu odborníkov, tu je zopár kontaktov:

Bezplatná Linka detskej istoty:

0800 500 500

Ak by Vám nestačilo ani toto, skúste odkazy v horných linkách, no hlavne nezabudnite, že každý problém sa dá vyriešiť.