• Aktivity

    • FAREBNÉ UPRATOVANIE

     V čase od 26.10. do 28.10.2020 sme využili pekné slnečné poobedia, pochytali sme do rúk hrabličky a rozbehli sa po školskom dvore hrabať lístie. Nápad nám skrsol v hlavách po tom, ako sme vyskúšali skoky do mäkkej kopy lístia a tak sme si povedali, že si takých kôpok vyrobíme viac a zároveň potešíme pána školníka a ušetríme mu prácu. Tak sme zabili dve muchy jednou ranou - najprv práca a potom zábava....a nie hocijaká :-)!

      

     šk.rok 2020/2021

     .....................................................................................................................................................................................................................

      

      

     DOMÁCU ÚLOHU UROBIŤ, SNEHULIAKA POSTAVIŤ   

     V stredu 15.01.2020 si naši družinári "zamakali". Nielen že stihli splniť všetky povinnosti v ŠKD, ale čo je hlavné, našli si čas aj na veľkú zábavu. Vybehli na školský dvor a využili kôpky snehu na to, aby postavili snehuliaka. A veru si to poriadne užili. Neveríte? Pozrite si fotky vo Fotoalbume.

      

     STRETNUTIE S DôCHODCOM

     Streda 17.10.2018 sa niesla v znamení návštev. Najprv k nám zavítal pán Gernát so svojou mamičkou a píšťalkami, aby nás previedol svetom folklóru a poobedie bolo zaujímavé pre deti v ŠKD, lebo ich prišla navštíviť bývala pani učiteľka. Tá prijala pozvanie našich pani vychovávateliek pri príležitosti Októbra – mesiaca úcty k starším. Pani učiteľka Anna Šamajová dlhé roky vyučovala aj na našej škole a niekoľko rokov bola aj riaditeľkou. Teraz už si užíva zaslúžený dôchodok a tak jej určite stretnutie s našimi deťmi privolalo množstvo spomienok a tie sa zase naopak tešili z jej rozprávania. Ďakujeme!

     Foto: viď Fotoalbum

      

     PREVÁDZKA ŠKD v ŠK.ROKU 2018/2019

     Aj tento školský rok sme pre veľký záujem o školský klub zo strany detí a rodičov otvorili dve oddelenia. Pani vychovávateľkou v 1.oddelení ŠKD, kde sú prevažne sústredené deti 1.-2.ročníka, je pani Daniela Horníková a prevádzka tohto oddelenia je od 11.30 hod. do 16.00 hod. Druhé oddelenie ŠKD vedie pani Mgr. Martina Filušová a sú v ňom sústredené prevažne deti 3.-5. ročníka. Toto oddelenie je v prevádzke od 12.30 hod. do 14.30 hod. V čase od 14.30 hod. do 16.00 hod. sa zvyšné deti z oboch oddelení spájajú s ŠKD 1.

      

     Školský rok 2018/2019

      

     ..................................................................................................................................................................................................................

      

     STRETNUTIE S DôCHODCOM

     Október je mesiacom úcty k starším. Pri tejto príležitosti sme do školy pozvali bývalú pani učiteľku, ktorá si už teraz síce užíva zaslúžený dôchodok, ale celý svoj život zasvätila  deťom v našej škole – pani Máriu Šurlákovú. V stredu 15.10.2017 si deti v školskom klube vypočuli jej spomienky, ale nielen to. Ukázala nám, že jej ešte stále ostalo dosť síl, aby si spolu s deťmi zatancovala a zasmiala sa. Je vidno, že práca s deťmi bol jej život. Na záver nesmelo chýbať spoločné fotenie plné smiechu.

     Foto: viď Fotoalbum

      

     PREVÁDZKA ŠKD

     Pre veľký záujem o školský klub zo strany detí a rodičov sme v školskom roku 2017/2018 otvorili dve oddelenia. Pani vychovávateľkou v 1.oddelení ŠKD, kde sú prevažne sústredené deti 1.-2.ročníka, je pani Daniela Horníková a prevádzka tohto oddelenia je od 11.30 hod. do 16.00 hod. Druhé oddelenie ŠKD vedie pani Mgr. Martina Filušová a sú v ňom sústredené prevažne deti 3.-5. ročníka. Toto oddelenie je v prevádzke od 12.30 hod. do 14.30 hod. V čase od 14.30 hod. do 16.00 hod. sa zvyšné deti z oboch oddelení spájajú s ŠKD 1.

      

      

     Školský rok 2017/2018

     ..............................................................................................................................................

      

     VYNÁŠANIE MORENY

     Po krásnej, bielej a mrazivej zime nastal čas privolať jar. Žiaci v našom ŠKD sa rozhodli rozlúčiť sa s tohtoročnou zimou vo štvrtok 30.03.2017 tým, že vynesú, spália a pošlú dole vodou Morenu. Vďaka pani vychovávateľke Danke Horníkovej, ktorá Morenu zhotovila a obliekla sa im to snáď podarilo. So zimou a Morenou sa deti rozlúčili aj básničkami. Ostáva nám veriť, že sa môžeme čoskoro tešiť na teplé slnečné lúče.

      

     Beseda s dôchodcom

     V ŠKD sa 22.10.2015 dialo niečo zaujímavé. Pozvanie detí a pani vychovávateľky Daniely Horníkovej prijala bývala pani učiteľka Emília Jarošová. Tá využila svoj pedagogický talent a pútavo rozprávala deťom o starých časoch, zaspievala pesničky a pokúsila sa ich naučiť zopár tanečných krokov. Keďže je členkou speváckej skupiny Vígľašanka prisľúbila im aj druhú návštevu, kedy im prinesie ukážky krojov a piesní. Na záver milého stretnutia sa všetci odfotili na pamiatku. Pre deti to bol skvelý zážitok a neostáva nám nič iné len sa pani Jarošovej veľmi pekne poďakovať za to, že si na naše deti našla čas.

      

     Beseda so starším občanom – ŠKD

      

     Pri príležitosti mesiaca seniorov sa vo štvrtok 03.10.2013 v školskom klube detí uskutočnila beseda s bývalou pani učiteľkou našej školy p. Annou Grečmalovou, ktorá je toho času už na zaslúženom dôchodku, no chod našej školy v minulosti poznala veľmi dobre a mala deťom určite o čom rozprávať. Žiaci si pred jej príchodom pripravili pre ňu milé pozdravy s textom: Pre tetu Hanku, ktoré jej po besede odovzdali. Pani učiteľka im porozprávala veľa zaujímavostí z jej života a na záver nesmelo chýbať spoločné foto.

      

      

     Strážcovia školy

      

     Aj žiaci v ŠKD využili v januári 2013 pekné zasnežené dni na to, aby sa trošku pohýbali na čerstvom vzduchu a rozhodli sa postaviť niekoľko bielych

     "strážcov školy". Takto sa im to podarilo:

      

      

      

      

      

     Na tvári maľované

          S kresbou na papier sa žiaci stretávajú v školských laviciach takmer každý deň. Deti z ŠKD však dali na záver mája svojím kresbám iný rozmer. A tak sa na tvárach detí objavili farebné kvetinky, lienky, myšky, mackovia a nechýbal ani slovenský znak. Musíme uznať, že im to prenáramne svedčalo.

      

         

     Spoznáte ich?

     Dominik Lištvan, Alžbetka Michalatová, Veronika Bučková

     Natálka Perďochová, Paťko Kurfürst, Timko Svitek

      

     Na tejto fotke pribudol Tomáško Duraj.

      

      

     Hokejový deň

           Eufória hokejovej radosti počas Majstrovstiev sveta v hokeji (V.2012) neminula ani dvere školského klubu našej školy. Deň pred dôležitým zápasom slovenského tímu  si aj naše deti vyskúšali hokejový duel. I keď za oknami panovalo nepríjemné počasie, chodbou našej školy zneli radostné pokriky, fandenie a smiech. Nechýbali ani vytvorené dresy, vlajky, športové nasadenie hráčov či víťazné:

     Góóóóóól! Slovenskoooooo!!

      

                                       

      

                                     

      

      

     Vynášanie Moreny

     S Morenou šla zima spať

     už sa ku nám nenavráť!
     Posledný sneh pije zem,
     poď, slniečko, poď už sem !

      

      S týmito veršami  sa v prvý jarný deň (21.03.2012)  lúčili s tohtoročnou tuhou zimou i deti z ŠKD. Podľa dávneho zvyku si zhotovili slamenú bábku, ktorú odeli do ženských šiat a nazvali ju Morenou.

     Sprievod našich detí vyniesol Morenu až k blízkemu potoku, kde so znením tradičnej básne bábku zapáli a hodili do rozbúrenej Olešňanky. Takto symbolicky dali zbohom zime a privítali budiacu sa jar.

              

      

      

Základná škola s materskou školou Olešná 464