• Profil školy

•    Vítame vás na stránke našej školy!

Sme dedinská škola rodinného typu. Poskytujeme deťom pocit istoty, bezpečia a rodinnej atmosféry, kde sa všetci navzájom poznáme a kde veľkí chránia a pomáhajú malým.

Napriek tomu, že nemáme telocvičňu, snažíme sa vytvárať deťom prostredie, kde budú radi tráviť nielen čas školského vyučovania, ale budú okolie školy vyhľadávať aj počas svojich voľných chvíľ. V areáli školy sme preto zriadili niekoľko vonkajších atrakcií, kolotoč, hojdačky, preliezky, pyramídu, altánok, lavičky na oddych...

Sme zapojení v projekte Zelená škola a našim cieľom je vytvoriť aj zelené oddychové plochy, ktoré budú využívané nielen v procese vyučovania na zvyšovanie povedomia detí o ich životnom prostredí a úlohe zelene v ich živote, ale aj ako priestor na relaxáciu a zábavu pozorovaním prírodných javov, rastlín a živočíchov.

Súčasťou našej školy je aj materská škola a tým sme vytvorili podmienky na jednoduchší prechod detí z MŠ do ZŠ, pretože už pobytom v MŠ spoznávajú prostredie, vyučujúcich a starších žiakov, ktorí ich budú sprevádzať počas 9 rokov na ZŠ.
             VEDENIE ŠKOLY:

Riaditeľka:  PhDr. Darina Slováková

Zástupkyňa riaditeľky pre ZŠ: PhDr. Monika Blaskovicsová

Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ: Eugénia Gereková

Vedúca CVČ : Mgr. Ditta Vancelová

Vedúca MZ pre 1.stupeň: Mgr. Ditta Vancelová

Vedúca PK jazykov a humanitných predmetov: Mgr. Ivana Pionteková

Vedúca PK výchovných predmetov: PaedDr. Dana Zajacová

Vedúca PK prírodovedných predmetov: Mgr. Eva Bobčíková

Úradné hodiny:  denne od 08.00 do 14.00 hod.
                   ADMINISTRATÍVA:

PaM a administratíva: Janka Durajová

Hospodársky úsek: Ing. Beáta Streličáková

Kontaktné údaje zodpovednej osoby v zmysle § 44, ods.8 zákona č. 18/2018 Z.z. - Zákon o ochrane osobných údajov

Ing. Tomáš Dopirák

dopirak@osobnyudaj.sk, 02/800 800 80

E-MAIL: zsmsolesna@centrum.sk

KOORDINÁTORI:

Primárna prevencia: Mgr. Mária Kučerová

Environmentálna výchova: Ing. Miroslava Halásová

Výchova k manželstvu a rodičovstvu: Ing. Miroslava Halásová

PORADENSTVO:

Výchovný poradca:  Ing. Miroslava Halásová  (konzultácie - utorok 7.45-8.45 hod. a streda 13.45-14.45 hod.)

Špeciálny školský pedagóg:  Mgr. Mária Kučerová (konzultácie - streda 12.30 - 14.00 hod.)

Samozrejme v prípade potreby je možné uskutočniť konzultácie s poradcami aj mimo týchto konzultačných hodín. Je však potrebné sa individuálne vopred dohodnúť.

Inkluzívny tím - projekt "V ZŠ úspešnejší" - PaedDr. Martina Remešová - špeciálny školský pedagóg  (konzultácie - utorok 12.30 - 13.30 hod.)

- Mgr. Zuzana Jozeková - pedagogický asistent

SPRÁVCOVSTVO  UČEBNÍ:

Koordinátor informatizácie: Mgr. Lucia Mravcová

TECHNIK BOZ:

Mgr. Slavomír Gocál

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ:

Vedúca ZŠS: Alena Korčeková

Kuchárky: Mária Sloviaková, Terézia Ramšová a Andrea Gajdičiarová

ŠKOLNÍK:

Matúš Dembický

UPRATOVAČKY:

Eva Pakošová a Júlia Kopásková

VYUČOVACÍ ČAS:

8.00 -   8.45

8.50 -   9.35

13.45-14.30

Budova školy je monitorovaná kamerovým systémom.

PRÁZDNINY:

Jesenné:        28.10.2021-29.10.2021 (nástup do školy 02.11.2021 - utorok)

Vianočné:      23.12.2021 - 07.01.2022 (nástup do školy 10.01.2022 - pondelok)

Polročné:       04.02.2022 - piatok (nástup do školy 07.02.2022 - pondelok)

Jarné:            07.03.2022-11.03.2022 (nástup do školy 14.03.2022 - pondelok)

Veľkonočné: 14.04.2022 - 19.04.2022 (nástup do školy 20.04.2022 - streda)

Letné:            01.07.2022-31.08.2022 (nástup do školy 05.09.2022 - pondelok)

Základná škola s materskou školou Olešná 464