• Dokumenty

• Tu nájdete zverejnené rôzne dokumenty týkajúce sa nášho projektu.

Na konci školského roka 2021/2022 sme obhájili titul Zelenej školy a preto sa veľmi tešíme z certifikátu a vlajky, ktorú máme právo používať počas nasledujúcich dvoch rokov. Tento úspech nás namotivoval pokračovať v ďalšom kole projektu a rozhodli sme sa prihlásiť do ďalšieho certifikačného obdobia, tentokrát s témou Odpady. Opäť nás čaká zvládnuť 7 krokov metodiky.

Ako prvý z dokumentov vám prinášame zoznam členov kolégia Zelenej školy, ktoré je hlavným koordinátorom aktivít a jej členovia sa budú pravidelne stretávať a informovať zvyšok školy o svojej činnosti:

KOLEGIUM_22_23.pdf

ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023

_________________________________________________________________________________________________________

Prvé certifikačné obdobie úspešne ukončené- zvolená téma ZELEŇ a ochrana prírody - 2019-2022:

Po prvotnom monitoringu, ktorý sme vykonali na začiatku projektu sme si zosumarizovali silné a slabé stránky našej školy. Uvidíme, ako dopadneme na konci projektu:

AUDIT_-_SILNE_STRaNKY.pdf

Na základe environmentálneho akčného plánu pre projekt Zelenej školy vám prinášame sumár naplánovaných aktivít, pomocu ktorých by sme sa chceli viac priblížiť k tomu, aby sme ochranu zelene a prírody chápali ako súčasť našich dní a myslenia. Snáď sa nám podarí tieto aktivity zrealizovať aj s vašou pomocou, pretože práve dospelí sú príkladom pre naše deti a len v našich rukách je ich budúcnosť. Vytvorme im podmienky na vnímanie krásna v prírode, ktorá nás obklopuje:

Planovane_aktivity.pdf

Ekokodex - naše zelené "desatoro" - nie je celkom desatoro, lebo obsahuje 11 bodov, ale pre nás by malo byť niečim, čo bude našou cestou, našim smerom, ale aj cieľom, aby sa nám tu, na našej krásnej zelenej planétke, žilo pokojne a hlavne, aby sme stále ostali súčasťou kolobehu života, ktorý nenarušíme svojími nesprávnymi rozhodnutiami.

Tieto myšlienky, pravidlá a typy ako žiť nie ako páni tvorstva v podobe Kazisveta, ale ako jedno s ohniviek krásnej a živej reťaze, ktorá drží pohromade a kde všetko súvisí so všetkým, sme vytvorili ako výber všetkých pravidiel, ktoré naše decká v škole považujú za najdôležitejšie a my dospelí sa s nimi stotožňujeme a veríme, že bude v našich spoločných silách ich dodržiavať:

EKOKODEX_pdf.pdf